+370 698 41777
info@filtravimosistemos.lt
Tilžės g. 26, Šiauliai

Turite klausymų? Nedvejokite, klauskite!

SIŲSTI
Close

Produktai > Nugeležinimo filtrai > Vandens nugeležinimo filtras Agi-CL

Vandens nugeležinimo filtras Agi-CL

Šie filtrai atlieka keleriopą funkciją – šalina ne tik vandenyje ištirpusią geležį, bet ir mangano junginius bei sulfidus (vandeniui suteikiančius nemalonų „supuvusių kiaušinių“ kvapą). Be šių junginių šalinimo šio tipo filtrai atlieka ir vandens mechaninio filtravimo funkciją (sulaiko nešvarumus – molio, rūdžių daleles).

Filtravimo metu geležies (kaip ir Mangano junginiai) yra oksiduojami į netirpius junginius, kurie po to tame pačiame filtre yra sulaikomi. Vandenyje esantys sulfidai yra oksiduojami į sulfatus – vandenyje tirpius ir nekenksmingus junginius. Nugeležinto vandens cheminė sudėtis labai neženkliai pakinta tik tuo atveju jeigu vandenyje yra sulfidų. Nugeležintas vanduo pasižymi geresnėmis skoninėmis ir kvapinėmis savybėmis. Naudojant nugeležintą vandenį, vamzdynuose, santechniniuose įrenginiuose nesikaupia rudos ir juodos spalvos apnašos ir nuoviros, įrenginių sienelės (kriauklės, vonios, klozetai,…) neparuduoja ir nepageltonuoja, ilgai išlieka švarios ir blizgančios. Nugeležintas vanduo pasižymi geresnėmis skoninėmis ir kvapinėmis savybėmis.

Nugeležinimo filtrų ypatumai – filtravimo ir geležies (t.p mangano ir sulfidų) šalinimo funkciją atlieka speciali gamtinės kilmės ceolito (arba specialaus sintetinio mineralo) įkrova. Geležies (t.p. mangano ir sulfidų) junginiai įkrovos dėka yra oksiduojami iki netirpių junginių (geležies ir mangano atvejais) arba oksiduojami iki sulfatų (sulfidų atveju) – nepavojingų žmogaus sveikatai junginių. Susidarantys netirpūs junginiai yra sulaikomi pačiame filtre (panašiai kaip smėlinių mechaninių filtrų atveju). Filtruose naudojama ceolitinė įkrova yra maistinės švarumo klasės, ilgaamžė, padidinto atsparumo sudilimui ir suyrimui, chemiškai atspari. Ceolitinėje įkrovoje sukaupti nešvarumai iš filtro yra pašalinami nukreipiant vandens srautą priešinga nei filtravimo kryptimi (procedūra vadinama „supurenimu“). Oksiduojant minėtus junginius ceolitinė įkrova ilgainiui „išsieikvoja“ ir tolesnis vandens nugeležinimas tampa neefektyvus. Filtro ceolitinės (nugeležinimo) įkrovos savybių atstatymui yra vykdomos filtro „regeneravimo“ operacijos. Regeneracijos operacijos susideda iš kelių stadijų – supurenimo, tikrosios regeneracijos ir atplovimo nuo regeneracijos produktų. Pabaigus regeneracijos operacijas ceolitinės įkrovos nugeležinimo savybės yra atstatomos ir filtras gali būti toliau naudojamas. Regeneracijos operacijų metu susidarantys vandenys yra kanalizuojami. Regeneracijų operacijų periodiškumas, paruošiamo vandens kiekis priklauso nuo vandens užterštumo. Filtro regeneracijos operacijų, įjungimo/atjungimo vykdymas yra automatizuotas – valdymą atlieka mikroprocesorinis (kompiuterinis) vožtuvų valdymo blokas. Dėka automatizuoto valdymo filtro priežiūra ir aptarnavimas yra minimalūs. Nugeležinimo filtrai tuo pat metu atlieka ir mechaninio filtravimo funkciją. Dėka geros filtrų konstrukcijos ir įkrovai naudojamos medžiagos savybių sąlygos patologiniams mikroorganizmams vystytis susidaro labai retai. Šio tipo filtrai vandenyje esančių bakterijų, virusų ir kenksmingų ištirpusių druskų bei junginių nepašalina.

Modelis Kolonos dydis Užpildo kiekis Pajungimas in/out Našumas Užpildas Regeneracijos Kaina
AgI10x44-35Cl 10×44 35 1″ Nuo 1,75 t/h iki 2,4t/h Parenkamas* Pagal laiką 930€
 AgI11x44-40Cl  11×44 40  1″ Nuo 2 t/h iki 2,9t/h   Parenkamas*  Pagal laiką  949€
AgI13x44-60Cl  13×44  60 1″  Nuo 2,6 t/h iki 3t/h  Parenkamas*  Pagal laiką  1339€
 AgI12x52-63Cl 12×52   65 1″  Nuo 3t/h iki 3,5t/h  Parenkamas*  Pagal laiką  1239€
 AgI14x65-100Cl 14×65  100 1″  Nuo 3,4t/h iki 4,5t/h  Parenkamas*  Pagal laiką  2139€

* Reikiamas užpildas parenkamas pagal vandens kokybę.