+370 698 41777
info@filtravimosistemos.lt
Tilžės g. 26, Šiauliai

Turite klausymų? Nedvejokite, klauskite!

SIŲSTI
Close

Vandens minkštinimo filtrai

Vienu iš faktorių, kenkiančių mūsų vandentiekio vandens kokybei, yra kalcio ir magnio druskos. Šių druskų koncentraciją vandenyje apibūdina bendras vandens kietumas. Geriant kietą vandenį, gali pasireikšti virškinimo sutrikimų, prausiantis tokiu vandeniu greitai sudirgsta oda. Ant buitinių prietaisų paviršių prikibusios kalkių nuosėdos skatina jų nusidėvėjimą, gedimus, užkalkėjus vandens šildymo elementams pailgėja vandens kaitinimo laikas, dėl to didėja energijos nuostoliai. Pasak specialistų, 70 procentų vandenį naudojančios buitinės technikos gedimų ištinka būtent dėl kieto vandens.

Kaip nustatyti, ar jūsų vanduo kietas?

Tam, kad nustatytumėte, ar jūsų namuose vanduo – kietas, vandens ištyrimas laboratorijoje nebūtinas. Svarbiausia – stebėkite, ar ant jūsų buitinių prietaisų, vamzdžių sienelių nesikaupia kalkės. Kai vanduo kietas, ant vandens čiaupo išorinio paviršiaus greitai atsiranda baltų dėmių, kalkių nuosėdos kaupiasi vamzdžių viduje.

Skalbiant kietu vandeniu tam, kad skalbiniai būtų švarūs, reikia naudoti daugiau skalbimo miltelių, kurie po to gana sunkiai išsiplauna. Plaunant indus tenka naudoti daugiau indų ploviklio.

Maisto ruošimui vartojant kietą vandenį, gėrimai ir patiekalai įgyja nemalonų prieskonį, didėja alergijos, inkstų akmenų susidarymo, venų trombozės, dantų ir dantenų ligų rizika.  

Ne paslaptis, kad tiek statant, tiek renovuojant namą santechnikai ir šildymo sistemoms išleidžiamos didžiulės pinigų sumos. Deja, neretai jau po keleto mėnesių visa tai pradeda gesti. Apmaudu. Ir kiekvienas kvalifikuotas specialistas nesunkiai jums pasakytų priežastį, kodėl taip nutiko: viskas – dėl pernelyg kieto vandens. Taigi vandens minkštinimo filtrai – tai ne išlaidos, o investicija, leidžianti sutaupyti: jūsų santechnikos, šildymo sistemos įranga, buitiniai prietaisai tarnaus ilgiau, namų švarai naudosite mažiau buitinės chemijos, taigi kartu rūpinsitės savo ir namiškių sveikata.

Kartais žmonės kliaujasi mitu, esą kietas vanduo – ne tik nekenksmingas, bet netgi sveikas. Juk jis prisotintas kalcio ir magnio, o tai – organizmui labai reikalingi mineralai. Tačiau tam, kad gautumėte kalcio dienos dozę, jums reikėtų išgerti apie 10 litrų nefiltruoto vandens iš čiaupo. Veikiausiai vis dėlto kur kas patikimiau pasikliauti sveikos mitybos rekomendacijomis ir kasdien išgerti po stiklinę pieno, kefyro ar jogurto, o namuose vartoti tik švarų išvalytą vandenį.

Jei jūsų namuose vanduo kietas – jums būtinas vandens valymas, o jį užtikrins kokybiški filtrai.

Kaip veikia vandens nukalkinimo filtrai?

Vandens kietumui sumažinti naudojami specialūs vandens minkštinimo filtrai, visam butui ar namui skirtos vandens valymo sistemos. Jas sudaro sertifikuoti filtrai su elektroniniu valdymų bloku ir druskų bakas – minkštinimo sistemos korpusas.

Kalkių šalinimo filtras veikia jonų apykaitos principu. Vanduo leidžiamas per talpą, kurioje yra
specialių sintetinių dervų, prisotintų natrio jonų. Dervos sulaiko kalcio jonus, vietoje jo atiduoda į vandenį natrio jonus.

Jonų apykaitos derva galioja 2-10 metų, nes jos valomosios savybės regeneruoja. Regeneracijai naudojamas vanduo ir druskos tabletės. Magistralinio tipo vandens filtrai namui montuojami prie pagrindinio į namą ar butą įeinančio vandentiekio vamzdžio ir užtikrina, kad efektyviai vyktų  viso į namą įtekančio vandens minkštinimas. Kartą per metus rekomenduojama šių filtrų profilaktika, kurią profesionaliai ir greitai atliks UAB „Filtravimo sistemos“ specialistai.

 

Šie filtrai atlieka keleriopą funkciją – šalina ne tik vandenyje ištirpusią geležį, bet ir mangano junginius bei sulfidus (vandeniui suteikiančius nemalonų „supuvusių kiaušinių“ kvapą).… Plačiau...
Šie filtrai atlieka keleriopą funkciją – šalina ne tik vandenyje ištirpusią geležį, bet ir mangano junginius bei sulfidus (vandeniui suteikiančius nemalonų „supuvusių kiaušinių“ kvapą). Be šių junginių šalinimo šio tipo filtrai atlieka ir vandens mechaninio filtravimo funkciją (sulaiko nešvarumus –… Plačiau...
Šie filtrai atlieka keleriopą funkciją – šalina ne tik vandenyje ištirpusią geležį, bet ir mangano junginius bei sulfidus (vandeniui suteikiančius nemalonų „supuvusių kiaušinių“ kvapą). Be šių junginių šalinimo šio tipo filtrai atlieka ir vandens mechaninio filtravimo funkciją (sulaiko nešvarumus –… Plačiau...