+370 698 41777
info@filtravimosistemos.lt
Tilžės g. 26, Šiauliai

Turite klausymų? Nedvejokite, klauskite!

SIŲSTI
Close

Minkštinimo filtrai > Kompaktiniai vandens minkštinimo filtrai

Kompaktiniai vandens minkštinimo filtrai

Vandens suminkštinimo filtrai jonų mainų būdu pašalina iš vandens kietumo jonus (kalcio ir magnio katijonus). Vandens kietumo jonai yra pakeičiami natrio katijonais. Suminkštintas vanduo pasižymi geromis skoninėmis savybėmis, yra skaidrus ir švarus.

Suminkštintas vanduo užtikrina tai, kad įrenginių kaitinimo elementai nepasidengs netirpiomis apnašomis (kalkėmis), santechniniai įrenginiai visada bus švarūs, užtikrins ilgesnį šių įrenginių tarnavimo laiką. Dėka suminkštinto vandens naudojimo nesusidaro netirpios ir mažai šilumai laidžios apnašos (apkalkėjimas), garantuojamas efektyvesnis ir ekonomiškesnis bei ekologiškesnis šildymo ir garo katilų darbas. Naudojant suminkštintą vandenį skalbimui ir audinių dažymui, tampa nereikalingas specialių priedų (nuo apkalkėjimo) naudojimas, sunaudojama mažiau skalbimo priemonių, nudažyti ar išskalbti audiniai yra švelnūs, švarūs ir minkšti. Suminkštinto vandens cheminė sudėtis pakinta (padidėja Natrio junginių) proporcingai vandens suminkštinimo „gilumui“. Vandens suminkštinimo filtrai bakterijų, virusų ir toksinių medžiagų nepašalina. Suminkštintas vanduo teigiamai veikia kūno odą, geriau pašalina nešvarumus prausiantis.

Vandens suminkštinimo funkciją atlieka speciali katijonitinė įkrova. Kalcio bei magnio (taip pat nedidelė dalis geležies bei mangano junginių) sorbavimo metu vanduo proporciškai praturtinamas natrio katijonais (jonų mainų reakcijos). Sorbuojant minėtus junginius katijonitinė įkrova ilgainiui „prisisotina“ ir tolesnis vandens suminkštinimas tampa neefektyvus. Katijonitinės įkrovos savybių atstatymui yra vykdomos filtro „regeneravimo“ operacijos. Vandens suminkštinimo filtrų regeneracijoms yra naudojamas druskos tirpalas (NaCl), paruoštas iš tabletuotos druskos. Regeneracijos operacijos susideda iš kelių stadijų – supurenimo, tikrosios regeneracijos ir atplovimo nuo regeneracijos produktų. Pabaigus regeneracijos operacijas, katijonitinės įkrovos vandens suminkštinimo savybės yra atstatomos ir filtras gali būti naudojamas toliau. Regeneracijos operacijų metu susidarantys vandenys yra kanalizuojami. Filtro „regeneracijos“ operacijų, įjungimo/atjungimo vykdymas yra automatizuotas – valdymą atlieka mikroprocesorinis (kompiuterinis) vožtuvų valdymo blokas. Dėka automatizuoto valdymo, filtro priežiūra ir aptarnavimas yra minimalūs – pakanka tik periodiškai patikrinti druskos kiekį druskos tirpalo laikymo talpoje. Filtro „regeneracijos“ operacijų periodiškumas bei filtru pagaminamo vandens kiekis priklauso nuo vandens kietumo. Šio tipo filtruose naudojama katijonitinė įkrova yra maistinės švarumo klasės, ilgaamžė, padidinto atsparumo sudilimui ir suirimui, chemiškai atspari. Dėka geros filtrų konstrukcijos ir įkrovai naudojamos medžiagos savybių, sąlygos patologiniams mikroorganizmams vystytis susidaro labai retai. Šio tipo filtrai vandenyje esančių bakterijų, virusų ir kenksmingų ištirpusių druskų bei junginių nepašalina.

Modelis

 Kolonos dydis

 Užpildo kiekis (litrais)

 Užpildas

 Pajungimas  in/out

Max našumas   Kaina
 Ags7x13-5CompactCl  7×13 5 Katijonitas Ag100E 1″ 0.9m³ 699 €
 Ags10x17-10CompactCl 10×17 10 Katijonitas Ag100E 1″ 1.5m³ 749 €
 Ags10x26-20CompactCl 10×26 20

Katijonitas Ag100E

1″  1.7m³ 799 €
 Ags110x35-25CompactCl 10×35 25

Katijonitas Ag100E

 1″  2,4m³ 850 €
 Ags10x44-35CompactCl  10×44  35  Katijonitas Ag100E   1″  2,6m³