+370 698 41777
info@filtravimosistemos.lt
Tilžės g. 26, Šiauliai

Turite klausymų? Nedvejokite, klauskite!

SIŲSTI
Close

Geriamojo vandens filtrai

Geriamojo vandens valymo sistemos

Norite gerti švarų ir nepriekaištingos kokybės vandenį? Tam tikrai nebūtina tempti namo sunkių plastikinių butelių su stalo vandeniu iš parduotuvės. Švaresnis, gaivesnis, išvalytas nuo cheminių ir mechaninių priemaišų vanduo gali tekėti iš jūsų čiaupo, svarbiausia – tinkamai pasirinktas vandens filtras!

Kodėl reikia valyti vandenį iš čiaupo?

 Specialistai tikina, kad Lietuvoje vandentiekio vandens kokybė pakankamai gera, todėl mūsų vandenį galima gerti tiesiog iš čiaupo. Vis dėlto akivaizdu, kad iš čiaupo bėgančio vandens kokybė ne visada tenkina. Užtenka žvilgtelėti, kokios nuosėdos susikaupia ant virdulio sienelių vos keletą kartų užvirus jame vandenį. Neabejokite – šios kalkių nuosėdos su maistu ir gėrimais patenka į jūsų organizmą. Šis vanduo yra prisisotinęs įvairių cheminių elementų, netgi sunkiųjų metalų, kurių gauna ne tik gamtoje, bet ir keliaudamas vamzdynais. Jų koncentracija yra visai maža, todėl ištyrus vandenį analizėje net neatsispindi. Tačiau atsižvelgiant į bendrą gruntinių vandenų užterštumo būklę kyla pagrįstų abejonių, jog šis vanduo nėra toks tyras, kokį norėtume vartoti.

Nepakankamai švarus geriamasis vanduo kenkia ne tik jums!

 Kalkių nuosėdos ir mechaninės dalelės taip pat kenkia buitiniams prietaisams, į kuriuos pilamas vanduo: lygintuvui, virduliui, įvairiems multifunkciniams indams. Norint, kad jūsų daiktai ilgiau išliktų tinkami naudoti, o prietaisai rečiau gestų, mažiau susidėvėtų jų detalės, būtina užtikrinti, kad į juos patektų kuo švaresnis vanduo.

Kaip išvalyti vandenį namuose?

Optimalus sprendimas – įsirengti namuose vandens valymo sistemą, veikiančią atvirkštinio osmoso principu. Tokiose valymo sistemose vanduo filtruojamas panaudojant membraną, kuri praleidžia vandenį, bet sulaiko 90-98 procentus vandenyje ištirpusių medžiagų ir teršalų. Osmosas – reiškinys, kuris gamtoje vyksta natūraliai. Tai skysčių apykaita tarp gyvų organizmų, kai jiems susilietus pusiau laidžiomis membranomis, mažesnės koncentracijos tirpalo skystis pereina į didesnės koncentracijos tirpalą, kol koncentracija abiejose membranos pusėse išsilygina. Skystį paveikus slėgiu, gaunamas atvirkštinis osmosas – pro membraną prasiskverbia tik vandens molekulės, o vandenyje ištirpusios medžiagos lieka šiapus membranos. Taip filtruojamas vanduo nėra papildomai veikiamas jokiomis cheminėmis medžiagomis, taigi valymo metu neįgyja naujų nepageidaujamų priemaišų, mažėja jo rūgštingumas, vanduo tampa šarminis.

Ar šarminis vanduo – sveikiau?

 Žmogaus kraujo pH turėtų būti neutralus (7,35-7,45). Tačiau su maistu gauname kur kas daugiau rūgštinių, o ne šarminių medžiagų, todėl organizmo pH sutrinka. Tam, kad neutralizuotumėte savo mitybos trūkumų ir aplinkos sukeltą poveikį, rekomenduojama gerti šarminį vandenį. Vandens valymas kaip tik ir leidžia pašalinti iš geriamojo vandens dalį rūgščių. Šarminis vanduo teigiamai veikia virškinimą, stiprina imuninę sistemą, be to, tai yra puikiai įsisavinamas natūralus antioksidantas.

Ar vandens valymo sistemos tinka šulinių vandeniui?

Šulinių ir negilių gręžinių vanduo – tai gruntinis vanduo, kurį vartoti daugeliu atvejų nėra saugu. Gruntinis vanduo yra palyginus arti žemės paviršiaus, taigi jo kokybė labai priklauso nuo šulinio ar gręžinio vietos, įrengimo, priežiūros, teritorijoje vykdomos ūkinės veiklos. Nemažos dalies Lietuvos šulinių vanduo užterštas nitratais ir nitritais. Šios medžiagos beskonės, bekvapės, bespalvės, todėl iš akies nustatyti, ar vanduo užterštas, nepavyks – tam turi būti atlikti vandens kokybės tyrimai. Didelės nitratų dozės, gaunamos su geriamuoju vandeniu, nuodija organizmą. Nitratai ypač pavojingi kūdikiams, besilaukiančioms moterims, žmonės, kuriems trūksta tam tikrų fermentų, infekcinėmis ligomis sergantiems vaikams, senjorams, kraujotakos bei kvėpavimo sistemos ligomis, anemija sergantiems žmonėms. Nitratų pašalinti nepadeda nei virinimas, nei buitiniai vandens filtrai. Todėl ši problema turėtų būti sprendžiama naudojant specialias vandens valymo sistemas.

Ar vandens valymo sistemas naudoti patogu?

Vandens valymo sistema paprastai montuojama vonioje arba virtuvėje po kriaukle, švaresniam vandeniui įrengiamas atskiras čiaupas. Tokias sistemas patogu eksploatuoti, jos nereikalauja ypatingos priežiūros – tereikia kas 6 mėnesius pakeisti filtro kasetes.

Ar išvalytas vanduo tinka tik gėrimams ir maistui?

 Vandens valymo sistemose išvalytas vanduo idealiai tinka maistui (taip pat ir kūdikių!), gėrimams ruošti, praustis. Jis nepalieka kalkių nuosėdų ant jūsų indų, skonis – malonus ir lengvas, be pašalinių prieskonių. Nepamirškite, kad nuo to, kokios kokybės vandenį vartojate buityje, priklauso jūsų šeimos sveikata!

 

Sistemoje AQF-MIDI sumontuota septynių pakopų vandens valymo sistema, kurioje kiekviena pakopa yra labai svarbi galutiniam rezultatui. Šiai vandens valymo sistemai suteikiama 5 metų garantija.… Plačiau...
Vanduo – pagrindinė kiekvieno gyvo organizmo sudedamoji dalis. Vandenį naudojame kiekvieną dieną, bet nesusimąstome, koks svarbus yra jo vaidmuo žmogui. Netinkamos kokybės vanduo gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų. Dėl vandens trūkumo organizme, žmogus gali jausti nuovargį, nervingumą, atsiranda nerimo jausmas,… Plačiau...